O nás

Zariadenie pre seniorov Komárno plní svoju nenahraditeľnú funkciu starostlivosti o seniorov v Komárne už 25 rokov. Za tento čas sa stalo vyhľadávaným a známym poskytovateľom sociálnych služieb nielen medzi obyvateľmi mesta, ale aj v bližšom a širšom okolí. Nachádza sa v historickom centre mesta avšak ponúka svojim obyvateľom oázu pokoja a ticha. Dvor budovy tvorí park, kde početné stromy a ozdobné kríky, altánky a lavičky ponúkajú v lete útočisko pred horúcimi slnečnými lúčmi, ale aj príjemné posedenie v kruhu rodiny a priateľov. Do budovy zariadenia je dômyselne architektonicky včlenená aj budova bývalej židovskej synagógy, v ktorej sa dnes nachádza na prízemí jedáleň a na poschodí priestranná spoločenská miestnosť s kompletným vybavením a knižnicou.

Zariadenie pre seniorov zabezpečuje komplexnú, kvalitnú, sociálnu, zdravotnú, kultúrnu a duchovnú starostlivosť pre svojich klientov. Jeho kapacita je 146 miest na troch oddeleniach podľa miery potreby starostlivosti o prijímateľov sociálnej služby. Izby sú jednoposteľové, dvojposteľové, zariadenie však ponúka možnosť bývania aj v úplne samostatných garsónkach a jednoizbových bytoch. Sú vybavené loggiami, balkónmi a vlastným sociálnym zariadením. Každá izba je vybavená polohovateľnými posteľami, nábytkom a signalizáciou k privolaniu ošetrujúceho personálu.

O pohodu prijímateľov sociálnych služieb sa stará kvalifikovaný tím odborníkov tak z oblasti sociálnej, ako aj opatrovateľskej a ošetrovateľskej, ktorý poskytuje odborné činnosti podľa individuálnej potreby každého klienta formou sociálnej rehabilitácie, fyzioterapie aj možnosť využitia voľného času organizovaním slávnostných posedení a osláv, športových súťaží a prednášok týkajúcich sa aktuálnych zdravotných a spoločenských tém, ktoré prispievajú k obohateniu a skvalitneniu každodenného života seniorov.